İADE KOŞULLARI

tottolet® ürünlerine ilişkin genel iade şartları aşağıdaki gibidir;


1.    Kurulum/Montajı işlemi yapılmış ve/veya kullanılmış Klozet Kapak Sistemleri ile Hijyenik Ruloların İade ve Değişimi “hijyenik ürün” olmaları sebebi ile yapılmamaktadır. 

 

2.     Bunların dışında kullanılmamış olan ürünlerin iade edilmesi halinde ise; temel kural olarak alınan ürün teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade edilebilir.

 

3.    Ürün ölçüleri standart olup, tüketici satın alma işlemini yaparak baştan gerekli ürün ölçü kontrollerini yaptığını ve ürünün ölçü olarak uygunluğu kabul etmektedir. Bu bağlamda; ölçü ile ilgili olarak iade/değişim talebinde bulunulamaz.

 

4.    Tüketici; satın aldığı tottolet® ürünlerini içeren gönderisi kargo görevlisi tarafından adresine ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka pakette ve üründe hasar kontrolü yapmalıdır. Zarar görmüş hasarlı paketler veya ürünler teslim alınmamalı ve herhangi bir hasar mevcut ise kargo yetkilisinden "Hasar/Durum Tespit Tutanağı" hazırlanmasının istenmesi gerekmektedir. "Hasar/Durum Tespit Tutanağı" olmayan zarar görmüş hasarlı paketler veya ürünlerin kesinlikle iadesi yapılmamaktadır.

 

5.    İade edilen ürünlerin orijinal kutusu bozulmuş, kurulumu yapılıp sökülmüş veya kullanılmış olduğu tespit edilirse ürün tüketiciye geri gönderilecektir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

 

6.    İade edilmek istenen ürün/ürünler tüm aksesuarları ve mutlak surette orijinal kutusu ile faturası ile beraber ambalajlı olarak iade edilmelidir.

 

7.    İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

 

8.    İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Aras Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.İade İşlemleri

1.    Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 5 ile 10 gün arasında değişmektedir.

 

2.    İade onaylandığında eğer para iadesi talep ederseniz, iade bedelini siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini email atacağınız banka hesabınıza yansıtacaktır.

 

3.    NOT: İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir. İade faturası, Kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmesi gerekmektedir.